iran solid

خان آکادمی
نویسنده : رضا مویدی - ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٤
 

آکادمی خان سازمانی آموزشی است که وب‌گاهی با همین نام دارد و هدف اصلی این سازمان، «ارائه امکانات آموزشی با کیفیت و استاندارد بالا، به هرکس و در هر کجا» بیان شده‌است.

 


این سازمان غیرانتفاعی در سال ۲۰۰۶ به دست سلمان خان، آمریکایی-بنگلادشی تبار که خود دانش آموخته مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) است بنیان نهاده شد.

در وب‌گاه این سازمان بیش از 4500 ویدیوی آموزشی درباره ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، اقتصاد، تاریخ، پزشکی و … به رایگان ارائه شده‌است که در و وب‌گاه یوتیوب نیز قابل دستیابی است.

آکادمی خان پخش و تهیه ویدیوهای آموزشی به زبان فارسی را نیز آغاز کرده‌است.

 

تجربه من از این سایت

روش جدیدیه که تو هیچ سایتی مشابهشو ندیدم.وقتی تو دوره ریاضیاتش شرکت کردم ازم چند سوال پرسید و یک امتیازی بهم داد این امتیاز مجموعه هایی از مربعهای ریز آبی رنگه بود . این سایت کل مطالب ریاضیو دریک کادر مسطتیلیه متشکل از مربع های خیلی کوچیک به تصویر کشونده (بالغ بر 800 مربع) که هرمربع یک مطلب ریاضیاتیه.

رنگ هر مربع سفیده که با کلیک کردن روش یک صفحه باز میشه که شامل یک آزمون تستیه 5 سوالیه (باید 5 سوال پشت سرهم به طور صحیح جواب داد شود) هرسوال شامل یک ویدیویه اموزشیه و میتونید از ویدیو استفاده کنید تا بتونید جواب سوالو بدید اگرم نتونستید سوالو جواب بدید گزینه ای برای راهنمایی وجود داره که سوال رو گام به گام براتون حل میکنه

و در کل بعد از اتمام آزمون بسته به زمان و اشتباهات به شما یک امتیازی میده که هرچه امتیاز بالاتر باشه رنگ خونه آبیتر میشه.

یه امتیاز کلی هم به درس ریاضیات شما میده و بر اساس این امتیاز به شما مدالهایی نیز میدهند و حتی انرژیی که برای کسب این امتیاز صرف کردید رو محاسبه میکنه و سایت اعتبار شما را بر اساس این سه مورد مشخص میکند. برترین های این سایت واقعا ریاضیاتشون عالیه .

راستی تو این سایت میتونید معلم شاید هم استاد باشید و فیلم اموزشی تولید کنید و ....

و خیلی چیزایه دیگه...

 

لذت یادگیری را تجربه کنید

لبخندhttps://www.khanacademy.orgلبخند

تنها با ایپیه غیر ایرانی میشه از سایت khanacademy استفاده کرد.

میتونید با ultrasurf وصل شید.